تبلیغات
یه دستی

  • Archive
  • Contact
توضیحات :
وبلاگ یه دستی یه وبلاگ کاملا سرگرمیه که مطالب جالبی رو در اختیار شما بازدید کننده ی محترم قرار می ده و ما امیدواریم که شما از خواندن مطالب جالب این وبلاگ لذت ببرید در ضمن این وبلاگ آماده ی تبادل لینک با هر وبلاگی می باشد.
منوی اصلی
درباره ما

وبلاگ یه دستی یه وبلاگ کاملا سرگرمیه که مطالب جالبی رو در اختیار شما بازدید کننده ی محترم قرار می ده و ما امیدواریم که شما از خواندن مطالب جالب این وبلاگ لذت ببرید در ضمن این وبلاگ آماده ی تبادل لینک با هر وبلاگی می باشد.
ایجاد کننده وبلاگ : سامان

این صفحه را به اشتراک بگذارید
آخرین مطالب

آمار بازدید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :


تاریخ ارسال مطلب : چهارشنبه 16 آذر 1390 - 04:54 ب.ظ

دوچرخه سواری بر روی آب برای ایرانی ها

اولین دوچرخه آبی کشور که با هزینه‌ای بالغ بر ۲۰میلیون ریال به دست متخصصان محلی هرمزگان ساخته شده، در ساحل بندرعباس رونمایی و به آب انداخته شد.

محمد امیری رودان، مبتکر و طراح این دوچرخه اظهار کرد: طرح ساخت این دوچرخه زمانی به ذهنم خطور کرد که قصد داشتم از رودخانه‌ای واقع در بنگلادش عبور کنم، اما به جز کشتی وسیله‌ دیگری برای تردد وجود نداشت.

وی با اشاره به این‌که دوچرخه سواری رشته اصلی اوست، گفت: پس از بازگشت به ایران به این فکر افتادم که دوچرخه‌ای را برای عبور از معابر آبی بسازم، به همین منظور این طرح و ایده نو را به هیأت دوچرخه سواری استان هرمزگان ارائه کردم که با استقبال مواجه شد، به این ترتیب کار ساخت دوچرخه دریا را با کمک اعضای هیأت دوچرخه سواری عملیاتی کردیم.

این جهانگرد ایرانی خاطرنشان کرد: از زمان ساخت اولیه تا کنون، بیش از ۳۶ بار دوچرخه را به آب انداختیم و پس از هربار، مشکلی را رفع کردیم تا نهایتا به نخستین دوچرخه آبی کشور تبدیل شد.

صاحب ایده دوچرخه دریا با اشاره به استاندارد و مستحکم بودن سازه این دوچرخه گفت: این دوچرخه به مدت ۱۸ماه آزمایش شده و با همین وسیله تا جزیره هرمز تردد کرده‌ام.

امیری رودان گفت: این طرح و ایده، نمونه خارجی ندارد و برای نخستین بار ساخته شده است.

اسماعیل صفا، رئیس هیأت دوچرخه سواری استان هرمزگان نیز در خصوص ساخت دوچرخه دریا برای اولین بار در ایران به خبرنگار ایسنا گفت: طرح ساخت دوچرخه دریا از طرف محمد امیری رودان به هیأت دوچرخه سواری استان هرمزگان ارایه شد که از این طرح استقبال کردیم و پس از دریافت طرح، سه نفر از اعضای هیأت متشکل از من، مسلم زاهدی‌زاده و صادق زمانی مشغول ساخت آن شدیم.

وی اظهار کرد: طرح تکمیلی این دوچرخه در دست تهیه است و نمونه ساخته شده فعلی که حدود ۶۴ کیلوگرم وزن دارد، می‌تواند سرنشینی به وزن حداکثر یکصد کیلومتر را حمل کند.


برچسب ها : دوچرخه , دوچرخه سواری , دوچرخه سواری انسان بر روی آب , بهترین ها , مطالب خواندنی ,